Doradztwo, konsultacje w zakresie sprzętu i systemów radiokomunikacji profesjonalnej
Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą
MOTOTRBO DP4000 Ex Z CERTYFIKATEM ATEX

pdf

Pliki do pobrania

BROSZURA

MOTOTRBO DP4000 Ex Z CERTYFIKATEM ATEX

WYBÓR PROFESJONALISTÓW PRACUJĄCYCH W NIEBEZPIECZNYCH MIEJSCACH NIE BEZPIECZNYCH MIEJSCACH

Zagrożenie wybuchowymi gazami, pyłem węglowym lub oparami chemicznymi – na platformach wiertniczych lub w kopalniach – Państwa pracownicy zmagają się z tymi przeciwnościami na co dzień. W tak niebezpiecznych warunkach niezawodna i bezpieczna łączność jest kluczowa. Tu właśnie sprawdzą się możliwości cyfrowych radiotelefonów MOTOTRBO. Seria DP4000 Ex łączy w sobie zalety funkcjonalności radiotelefonów z ostatnimi osiągnięciami technologii cyfrowej. Urządzenia te zapewniają płynną i w pełni zintegrowaną transmisję danych i głosu, zaawansowane, ale łatwe w użyciu, funkcje oraz dodatkową pojemność systemu, gwarantującą wydajną łączność pomiędzy wszystkimi załogami. Doskonała jakość transmisji głosu, długi okres trwałości akumulatora i bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem ATEX – to wszystko sprawia, że radiotelefony z serii DP4000 Ex pozwalają łatwo i wydajnie utrzymać łączność ze współpracownikami, niezależnie od tego, dokąd zawiedzie ich praca.

 

WYRAŹNY DŹWIĘK, NAWET W NAJ GŁOŚNIEJSZYCH WARUNKACH SERIA DP4000 Ex
Te wysokiej klasy przenośne radiotelefony posiadają najwyższą przewidzianą w dyrektywie ATEX ocenę bezpieczeństwa pracy w warunkach zagrożenia wybuchem gazu. Doskonale nadają się do realizacji niebezpiecznych zadań w hałasie, podczas długich zmian, w trudnych warunkach pogodowych i niebezpiecznych miejscach, czyli tam, gdzie można spotkać pył węglowy, wybuchowe chemikalia, wycieki gazu, łatwopalne węglowodoryi inne substancje.

 

Urządzenia te pozwalają korzystać ze wszystkich zalet cyfrowych systemów MOTOTRBO, włączając w to zwiększoną pojemność, wyraźny dźwięk i długą żywotność akumulatora. Co więcej, nasze radiotelefony i akcesoria są iskrobezpieczne, zgodnie z dyrektywą ATEX.

  • DP4401 Ex : wytrzymały, łatwy w użyciu radiotelefon bez wyświetlacza
  • DP4801 Ex : dodatkowo wyposażony w pełną klawiaturę i duży kolorowy wyświetlacz do obsługi zaawansowanych funkcji, takich jak wiadomości tekstowe i identyfikacja DP4801 Ex dzwoniącego


CECHY PRODUKTU

 

TAK WYTRZYMAŁE ŻE NIKT ICH NIC POKONA
Radiotelefony z serii DP4000 Ex są tak wytrzymałe, że spełniają najsurowsze normy dyrektywy ATEX i posiadają najwyższą ocenę ochrony przeciwwybuchowej. W rafinerii, w zakładzie chemicznym czy w kopalni – pyły i woda mogą mieć zgubny wpływ na radiotelefony. Na szczęście wszystkie urządzenia z serii DP4000 Ex powstały z myślą o najgorszych możliwych warunkach pracy. Spełniają one lub przewyższają wymagania amerykańskiej normy wojskowej MIL-STD-810 w zakresie wytrzymałości oraz posiadają klasę ochrony IP67*, co oznacza odporność na szkodliwy wpływ wody i pyłu. Urządzenia te zostały także poddane unikalnemu testowi Motoroli – Accelarated Life Test, który symuluje pięć lat intensywnego użytkowania.

 

ŁATWA OBSŁUGA
Przyciski i pokrętła PTT, regulacji głośności, zmiany kanałów i funkcyjne są duże i można je z łatwością obsługiwać, nawet w rękawicach. Duży, kolorowy wyświetlacz (wyłącznie model DP4801 Ex) oraz jasne diody LED przekazują informacje o stanie radiotelefonu. A do tego duży, łatwo widoczny, pomarańczowy przycisk alarmowy pozwala pracownikowi szybko wezwać pomoc w nagłym wypadku.

 

ŁĄCZNOŚĆ POMIĘDZY ZAŁOGAMI, BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE
MOTOTRBO IP Site Connect wykorzystuje Internet, by objąć zasięgiem pracowników z dowolnego zakątka świata, a skalowalny system Capacity Plus dla pojedynczych lokalizacji zwiększa pojemność do ponad 1000użytkowników. Linked Capacity Plus łączy w sobie wysoką pojemność systemu Capacity Plus z dużym zasięgiem IP Site Connect, ułatwiając kontakt pracownikom z różnych zakładów.


Korzystając z programu partnerów aplikacyjnych Motorola, można dopasować radiotelefony z serii DP4000 Ex do swoich indywidualnych potrzeb – od lokalizacji położenia przy użyciu wbudowanego modułu GPS po wiadomości tekstowe i rejestrowanie oraz nagrywanie rozmów. Dzięki temu można na jednym urządzeniu mieć aplikacje do przekazywania informacji wszystkim pracownikom jednocześnie lub lokalizowania zespołów w terenie.


BEZPIECZNA PRACA OD RUROCIĄGÓW PO ELEKTROWNIE
Wszystkie urządzenia z serii DP4000 Ex powstały z myślą o bezpieczeństwie pracy. Głośny i wyraźny dźwięk oraz innowacyjne funkcje, takie jak inteligentny dźwięk czy przerywanie transmisji, gwarantują, że wszystkie wiadomości zostaną zrozumiane nawet w najgłośniejszych miejscach. Akcesoria audio i zasilające Motorola, tak samo jak radiotelefony, spełniają najsurowsze wymogi norm ochrony przeciwwybuchowej dyrektywy ATEX. Wbudowana funkcja man-down oraz tryb samotnego pracownika natychmiast wysyłają alarm w przypadku niepożądanego zdarzenia. Dodatkowo, jasnoniebieska obudowa sprawia, że pracownicy od razu widzą, które radiotelefony posiadają certyfikat ATEX i które należy brać ze sobą w miejsca zagrożone wybuchem.